Belondrade Y Lurton
verdejo
schroefdop
Fransman Didier Belondrade is een visionair man, hij kwam er met zijn echtgenote Brigitte Lurton in 1994 om in de Rueda regio een Spaanse witte wijn te maken met de verdejo druif. Hij wilde in navolging van de Franse Pessac- Leognan een grote witte wijn produceren gelagerd op eiken vaten namelijk Belondrade Y Lurton. Het koppel is ondertussen gescheiden maar de naam is gebleven. Het resultaat mag er wezen, één van Spanjes absolute beste witte wijnen. Robert Parker bekroond hem ondertussen als één van de 2 beste witte wijnen van Spanje met een score van 93/100, Guia Peñin zelfs 97/100 (2018).
Wijngaard
Gelegen op een hoogte van 750 meter. De 23 percelen zijn zorgvuldig geselecteerd op hun typisch terroir. Warme zomers en koude winters , door de hoogte is er een groot temperatuurverschil tussen dag en nacht wat ideaal is om witte wijnen te produceren. Het domein is sedert 2012 volledig biologisch.
omschrijving
Belondrade Quinta Apolonia is gemaakt van 100% Verdejo, waarbij ongeveer 40% afkomstig is van de eerste wijn en gedurende zo'n 10 maanden rijpt op Franse eiken vaten. De overige 60% wordt opgevoed in roestvrijstalen tanks en is afkomstig van de jongere wijngaarden. Elke perceel wordt apart gevinifieerd en gerijpt, wat zorgt voor maximale expressie van het terroir. In januari wordt de definitieve selectie gemaakt voor de topwijn van het huis, de resterende cuvées vormen de basis voor deze tweede wijn, Quinta Apolonia. Deze wijn wint jaar na jaar aan verfijning en deelt inmiddels steeds meer kenmerken met de iconische eerste wijn van Belondrade – een mooie en veelbelovende evolutie!